Zásady ochrany súkromia

Vitajte na Esperanto.sk a srdečná vďaka za používanie našej webstránky! Ochrana Vašich osobných údajov je pre nás veľmi dôležitá a chceli by sme Vás informovať o zbieraní, spracovávaní a používaní týchto údajov ohľadom na používanie nášho webu.

Vaše osobné údaje spracovávame dôverne, s dôrazom na platné pravidlá ochrany údajov (Všeobecné nariadenie o ochrane údajov, GDPR, Európska únia). Ani ich nezverejňujeme, ani neodovzdávame, ani nepredávame tretím stranám.

Upozorňujeme, že pri prenosoch údajov cez internet (napr. komunikácia cez email) môžu existovať bezpečnostné diery. Preto nie je možné garantovať stoprecentnú ochranu údajov voči cudzím osobám.

Tieto zásady ochrany súkromia platia pre webstránky:

1. Zbierané údaje

1.1. Osobné údaje

Niektoré naše služby môžete bez problémov používať bez registrácie. Aby ste mohli využiť všetky funkcie webstránky, môžete získať vlastný účet.

Na dobré fungovanie našich služieb musíme počas Vašej registrácie zozbierať a spracovať niektoré osobné údaje. Ide o tieto údaje:

  • prihlasovacie meno
  • emailová adresa
  • heslo
  • prezývka

Okrem toho sa môžete rozhodnúť poskytnúť doplnkové osobné údaje:

  • prvé meno
  • priezvisko
  • adresa Vašej webstránky
  • biografické informácie
  • avatar prostredníctvom služby Gravatar

Vaša emailová adresa žiadnym spôsobom a nikdy nie je viditeľná ostatným bežným používateľom.V prípade, že zverejňujete obsah pomocou našej webstránky ako prihlásený používateľ, môžete si vybrať ktorá verzia Vášho mena (výber z prvého mena, priezviska a prezývky) bude verejne zobrazená. Vaše prihlasovacie meno je viditeľné pre správcov databázy a pre ostatných registrovaných používateľov s výnimkou “Odberateľov” (najnižšia úroveň prístupu). Vaša emailová adresa je viditeľná správcom systému a databázy. Tieto údaje ani neodhaľujeme tretím stranám, ani im ich neodovzdávame iným spôsobom.

Na https://esperanto.sk/wp-admin/profile.php si môžete kedykoľvek zmeniť informácie o sebe, okrem prihlasovacieho mena.

Prípadne môžeme uchovávať ďalšie dodatočné informácie o Vás, napr. ak komunikujete so správcami webstránky. Tieto údaje zvyčajne nemusíte uviesť.

Registrovaným používateľov posielame emailové správy z rôznych dôvodov, napr. posielame potvrdenia o registrácii, správy pre obnovenie hesla apod. Emailové správy, ktoré môžu byť brané ako komerčné správy nie sú odstraňované po zákonom stanovenom čase.

1.2. Protokolované informácie

Náš server protokoluje informácie o každej návšteve a požiadavke na ktorýkoľvek súbor (napr. informácie o použitom webovom prehliadači, dátum a čas návštevy). Medzi zbieranými údajmi je Vaša IP-adresa (adresa, ktorou sa identifikujú počítače a zoskupenia počítačov v sieti), čo je Vás osobný údaj.

Ostatné informácie nie sú osobné. To znamená, že nemáme možnosť spojiť nazbierané informácie s konkrétnou osobou.

1.3. Koláčiky

Koláčiky sú malé súbory v počítači používateľa, ktoré ukladá webstránka pomocou webového prehliadača. Používajú sa na poskytnutie údajov o používateľovi pre server neskôr po uložení.

Ak zanecháte komentár na našej webstránke, môžete nám dovoliť uložiť Vaše deklarované meno, emailovú adresu a adresu Vašej webstránky do koláčikov. Tieto Vám pomáhajú, lebo nemusíte opätovne vkladať svoje údaje pri zanechaní ďalšieho komentáru. Tieto koláčiky pretrvávajú 1 rok.

Ak navštívite našu prihlasovaciu stránku, uložíme dočasný koláčik aby sme zistili, či Váš prehliadač prijíma koláčiky. Tento koláčik neobsahuje žiadnu osobnú informáciu a je vymazaný pri zatvorení prehliadača.

Pri prihlásení vytvárame niekoľko koláčikov na uchovanie Vašich prihlasovacích informácií a Vášho výberu zobrazenia na obrazovke. Prihlasovacie koláčiky trvajú 2 dni a koláčiky výberu zobrazenia na obrazovke trvajú 1 rok. Ak vyberiete možnosť “Zapamätať”, Vaše prihlásenie bude trvať 2 týždne. Prihlasovacie koláčiky sa vymažú keď sa odhlásite zo svojho účtu.

Ak upravujete alebo zverejňujete stránku, dodatočný koláčik sa uloží vo Vašom prehliadači. Tento koláčik neobsahuje žiaden osobný údaj a jedine uvádza identifikátor stránky, ktorý upravujete. Jeho platnosť vyprší po 1 dni.

Ak prijímate používanie našich koláčikov, uložíme u Vás koláčik, v ktorom uložíme informáciu, že ste prijali koláčiky. Tento koláčik bude automaticky vymazaný po 1 roku.

Môžete vypnúť používanie koláčikov pre našu webstránku alebo všeobecne pre všetky webstránky. To môžete spraviť v nastaveniach Vášho prehliadača. Informácie ako to spraviť nájdete v návode pre Váš prehliadač. Avšak, po vypnutí koláčikov už nemôžete používať niektoré funkcie, ako napr. prihlásiť sa. S vypnutými koláčikmi si však môžete prehliadať webstránku.

1.4. Komentáre

Ak napíšete komentár na webstránku, zbierame informácie vo formulári komentáru, Vašu adresu IP a informáciu o Vašom prehliadači. Pomáha nám to odhaliť spam.

Anonymizovaný text vytvorený z Vašej emailovej adresy (tiež nazývaný hash) môže byť poslaný do služby Gravatar aby sme zistili, či používate danú službu. Zásady ochrany súkromia Gravataru sú na: https://automattic.com/privacy/

1.5. Multimédiá

Obrázky, ktoré by ste mohli nahrať na webstránku, môžu obsahovať zahrnuté údaje o polohe, tzv. EXIF GPS. Je na Vašom rozhodnutí, či tieto informácie poskytnete vo Vašich súboroch.

1.6. Vložený obsah z iných webstránok

Stránky na tejto webstránke môžu obsahovať vložený obsah (tj. videá, obrázky, články atď). Vložený obsah z iných webstránok sa správa rovnako ako keby ste navštívili danú inú webstránku.

Tie webstránky možno zbierajú o Vás informácie, používajú koláčiky, zahŕňajú dodatočné sledovanie pomocou externých dodávateľov a pozorujú Vašu interakciu s týmto obsahom, vrátane sledovania Vašich interakcií so vloženým obsahom, ak máte účet a ste prihlásený na danej webstránke.

Zásady ochrany súkromia jednotlivých služieb môžete nájsť na:

2. Kam odosielame Vaše údaje

Naša webstránka je hostovaná na servery E@I. Administrátory serveru alebo databázy E@I môžu vidieť všetky údaje, ktoré o Vás naša webstránka zhromažďuje, okrem Vášho hesla.

3. Neplnoletí

Webstránka je zameraná hlavne na osoby, ktoré už dosiahli 18. rokov. Použitie webstránky neplnoletými je možné len so súhlasom ich zákonného zástupcu. Ak tento súhlas udelený nebol, vyhradzujeme si právo odstrániť všetky údaje neplnoletých používateľov. Zákonní zástupcovia sú zodpovední za ochranu súkromia svojich detí.

4. Informácia, úprava, zablokovanie alebo vymazanie údajov

4.1. Informácia o zhromaždených údajoch

Ako návštevník webstránky máte právo bezplatne požiadať o informácie o osobných údajoch, ktoré sme o Vás zhromaždili. V prípade potreby prosím napíšte email na info@esperanto.sk. Aby sme Vám mohli podať túto informáciu, potrebujeme od Vás nasledujúce údaje, podľa ktorých Vás môžeme identigfikovať: prihlasovacie meno, prvé meno a priezvisko, prípadne rodné meno, emailovú adresu a dátum narodenia.

4.2. Úprava údajov

Ako návštevník webstránky máte právo požiadať o opravu nesprávnych informácií, ktoré sme uložili na našom servery. Ale najjednoduchšia možnosť ako to spraviť je sám si zmeniť svoje údaje. Svoje osobné údaje si môžete nastaviť na https://esperanto.sk/wp-admin/profile.php.

4.3. Zablokovanie alebo vymazanie údajov

Pre vymazanie vašich používateľských údajov potrebujeme od Vás nasledujúce údaje, podľa ktorých Vás môžeme identifikovať: prihlasovacie meno, prvé meno a priezvisko, prípadne rodné meno, emailovú adresu a dátum narodenia. Aby ste to dosiahli, prosím pošlite nám email na info@esperanto.sk. V prípade, že nesmieme dané informácie vymazať z právnych, zmluvných, komerčných alebo daňových povinností pre uchovávanie údajov, namiesto vymazania ich zablokujeme.

5. Zmeny

Tieto zásady ochrany súkromia sa môžu z času na čas zmeniť, avšak Vaše práva, ktoré sú garantované v týchto zásadách nebudú obmedzené bez Vášho jasného súhlasu. Všetky zmeny v zásadách ochrany súkromia zverejňujeme na našej webstránke. Ak sú zmeny v zásadách ochrany súkromia veľmi veľké, používateľov o tom informujeme (aj pomocou emailu v obzvlášť dôležitých prípadoch).

6. Kontakt

Dôvera našich používateľov je pre nás veľmi dôležitá. Ak máte otázky, na ktoré se nenašli odpoveď v zásadách ochrany súkromia alebo ak by ste chceli viac informácií ohľadom niektorých podrobností, prosím obráťte sa na info@esperanto.sk.

(posledná aktualizácia 21. mája 2020)